Zakres usług

Profilaktyka


Szczepionki
Regularne szczepienia są ważne ze względu na ochronę Państwa pupil przed wystąpieniem chorób zakaźnych tj.: nosówka, parwowiroza, choroba Rubartha, kaszel kenelowy, leptospiroza oraz wścieklizna – która jest chorobą niebezpieczną dla ludzi i zwierząt.

Pasożyty

W przychodni wykonujemy badanie kału w kierunku pasożytów wewnętrznych metodą flotacji jak również posiadamy szybkie testy SNAP Giardia firmy IDEXX w celu szybkiej diagnostyki  (10 min.) Giardia Duodenalis (Lamblia) która jest szczególnie niebezpieczna dla ludzi ze względu na to, że jest zoonozą – chorobą odzwierzęcą.

Posiadamy również szeroki asortyment produktów do odrobaczania (w formie tabletek i spot on) oraz preparaty przeciwko pasożytom zewnętrznym min. pchły i kleszcze (obroże i spot on).

W przychodni ustalamy program odrobaczeń dla szczeniąt i kociąt jak również dorosłych zwierząt.

Regularne odrobaczanie i/lub badanie kału jest szczególnie ważne w przypadku obecności w domu małych dzieci ze względu na duże ryzyko zakażenia jajami pasożytów odzwierzęcych.

Kontrole stanu zdrowia

Często właściciele zwierząt rozpoznają choroby zbyt późno, dlatego należy pamiętać o regularnych kontrolach stanu zdrowia, które umożliwią szybkie zdiagnozowanie ewentualnej choroby.

Weterynarze Dogtor Miau dostosowują indywidualny program profilaktyki do pacjenta. Biorą przy tym pod uwagę jego stan zdrowia, warunki oraz najnowsze trendy w opiece nad zwierzętami.

Przywiązujemy szczególną uwagę do badań przesiewowych krwi które umożliwiają wczesną diagnostykę chorób a co za tym idzie skuteczną ich kontrolę i leczenie.

W Naszej Przychodni oferujemy Państwu specjalnie przygotowane panele badań oraz pakiety usług dostosowane do wieku i stanu zdrowia zwierzęcia:

 • pakiet junior
 • pakiet szczepień
 • panel senior
 • akcja „ciach”
 • pakiet „uśmiech pupila”
 • pakiet „zdrowe serce”

Zachęcamy do obserwowania zakładki Aktualności oraz Naszego profilu na Facebook’u i Google+ gdzie znajdą Państwo informacje na temat aktualnych ofert i promocji. O szczegóły proszę pytać w Przychodni.

Leczenie i operacje

Nowoczesny sprzęt medyczny pozwala nam na leczenie i operacje na najwyższym poziomie medycznym. Sala operacyjna wyposażona jest w urządzenia służące do narkozy wziewnej, ułatwiające przeprowadzenie operacji u zwierząt w różnym wieku z towarzyszącymi chorobami przewlekłymi u zwierząt starszych np. chorobą serca, padaczką. Do narkozy używamy bezpiecznego IZOFLURANU.

Zdjęcia rentgenowskie (RTG zwierząt) i badanie USG zwierząt. Nowoczesna technika ma służyć nie tylko człowiekowi, ale także i zwierzęciu. Ultrasonografia jest doskonałą metodą by bezinwazyjnie zdiagnozować pacjenta. USG pozwala badać takie narządy jak nerki, wątroba, pęcherz moczowy czy układ rozrodczy, by potwierdzić bądź wykluczyć wcześniej postawioną hipotezę. Co ważne badania USG pozwalają na wczesne wykrycie zmian, które nie dają jeszcze objawów u Pacjenta. Wykonujemy również diagnostykę radiologiczną (RTG) w tym: zdjęcia w kierunku dysplazji z możliwością wpisu do rodowodu, zdjęcia klatki piersiowej, układu kostnego, jamy brzusznej, zdjęcia z kontrastem.

Diagnostyka

Badania laboratoryjne i mikroskopowe

Posiadamy:

 • własne laboratorium
 • USG
 • EKG
 • RTG
 • mikroskop
 • otoskop
 • oftalmoskop

dzięki czemu możemy wykonywać badania na miejscy również w nagłych wypadkach nie cierpiących zwłoki.

Badania Laboratoryjne

Posiadamy własne laboratorium, współpracujemy również z referencyjnymi laboratoriami weterynaryjnymi oraz ośrodkami akademickimi. Wykonujemy wymazy z ucha, posiewy, badanie cytologiczne, badanie kału.

Wykonujemy pełną diagnostykę dermatologiczną:

 • zeskrobiny
 • posiewy
 • testy alergiczne z surowicy krwi
 • odczulanie
 • badanie włosa – trichinoskopia
 • badanie cytologiczne
 • pobieramy wycinki skóry do badań histopatologicznych

Posiadamy szybkie testy SNAP IDEXX – do diagnostyki np. Giardia, FeLV, FIV.

Paszporty i chipowanie zwierząt

W Naszej Przychodni mają Państwo możliwość wyrobienia paszportu oraz oznakowania zwierzęcia mikro chipem które niezbędne są do wyjazdu Państwa pupila poza granicę kraju.

 

Doradztwo żywieniowe

Zdrowe żywienie zwierząt stanowi obecnie nieodzowny element profilaktyki i leczenia. Dzięki odpowiednio dobranej diecie Nasze zwierzęta żyją dłużej i cieszą się lepszym zdrowiem. W Naszej Przychodni otrzymają Państwo fachową poradę żywieniową dostosowaną do potrzeb Waszego pupila. Oferujemy szeroki wachlarz najlepszych produktów dostępnych na rynku zarówno karm bytowych i diet weterynaryjnych.

Chirurgia

Centrum Zdrowia Zwierząt oferuje Państwu szeroki zakres zabiegów chirurgicznych które przeprowadzane są przy użyciu najbezpieczniejszej metody znieczulenie. Aparat do znieczulenia wziewnego zapewnia minimalne obciążenie operowanego zwierzęcia. Dzięki znieczuleniu wziewnemu pacjent jest zdolny o własnych siłach opuścić Przychodnie już w kilkanaście minut po jego zakończeniu.

Stomatologia

Stomatologia zwierząt
Podczas badania klinicznego zwracamy szczególną uwagę na stan uzębienia gdyż choroby przyzębia nie są problemem tylko lokalnym w jamie ustnej ale rzutują na cały organizm: serce, nerki. Posiadamy skaler ultradźwiękowy usuwający kamień nazębny. Wykonujemy również zabiegi ekstrakcji zębów: chorych jak i przetrwałych mlecznych np u yorkshire terrierów.

Wizyty domowe

Po uprzednim ustaleniu możliwa jest wizyta w domu klienta.

Pin It

«